Drodzy Miłośnicy Brunona Schulza Drukuj
wtorek, 04 maj 2010
 image_001.jpg  W 117. rocznicę urodzin wybitnego pisarza i artysty dajemy Państwu do rąk  mapę Bruno Schulz i Drohobycz, rodzaj mini przewodnika po niezwykłym mieście Sklepów cynamonowych.
Pomysł wydania tej nietypowej publikacji  wyszedł pracownika naszej biblioteki od Jerzego Jacka Bojarskiego, którego wsparli: prof. Małgorzata Kitowska-Łysiak z Instytutu Historii Sztuki KUL, dr Wiera Meniok z Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego w Drohobyczu i Grzegorz Józefczuk, prezes powstałego w Lublinie Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza.
Mapa, będąca owocem współpracy instytucji polskich i ukraińskich, ma tyleż przybliżyć Schulza, co przypomnieć jego wielokulturowy charakter, a zarazem pokazać jego wczoraj i dziś.Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie służyć uwrażliwieniu na "Innego" współbrzmienie kultur, języków i religii.
   Biblioteka jest miejscem, gdzie przede wszystkim gromadzimy, przechowujemy i wypożyczamy książki i zbiory multimedialne.
W 31 filiach bibliotecznych mamy zarejestrowanych około 70 tysięcy czytelników. W każdej z placówek umożliwiamy czytelnikom dostęp do internetu, organizujemy zajęcia do wszystkich grup wiekowych. W tej chwili powstaje projekt "biblioteki marzeń" na miarę XXI wieku.
   Jednocześnie prowadzimy bogatą działalność edukacyjną,wystawienniczą i edytorską. W tym własnie obszarze naszych inicjatyw mieści się mapa Bruno Schulz i Drohobycz.
Życzymy  Państwu, aby lektura mapy  okazała się pomocna w przygotowaniu realnej podróży do "republiki marzeń", a czas  wędrówki okazał się  spotkaniem z "genialną  epoką".

Renata Filipiak Wicedyrektor MBP


< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.