Ferie tuż, tuż, a kulig z kopyta rwie Drukuj
czwartek, 26 styczeń 2012
image_001.jpgKULIG 2012 w okolicach Piotrkowa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 klasy II c był wspaniały. To dzięki wspaniałym rodzicom, zwłaszcza Krzysztofowi i Annie Ciołek, oraz Dominice i Jackowi Giżewskim. Nasi drugoklasiści dali sygnał innym  jak można wspaniale wypocząć kilka godzin na dworze wśród pól, lasu i śniegu, zostawiając dom i wszelkie komputery. Wszystko dopisało !!! Pogoda, śnieg i humor, masę atrakcji po drodze mijały nas jelonki kilkakrotnie, zające i bażanty. Samo zdrowie, jazda saniami 14 km po polach i lesie. Potem ognisko, bigos, pieczone ziemniaki i kiełbaski,  lepienie "śnieżnej baby", herbata gorąca, jazda na sankach, nurzanie się w śniegu, głaskanie koni.

image_005.jpgObecne dzieci z klasy II c, które ulepiły „bałwankę” po ukraińsku "śnieżnaja baba” to: Patrycja, Oliwka, Agatka, Stasio, Szymek, Piotruś, Olek, Iga. Ducha Olimpijskiego miała jedna z rodziców p. Jola Milewska 2 razy po 7 km za saniami na nogach…. brawo... złoty medal jak dla Justyny Kowalczyk. Po takiej zaprawie wspaniałe samopoczucie.
Taki kulig trzeba koniecznie powtórzyć.
Jerzy Jacek Bojarski


image_007.jpg
Piotruś, Szymon, Patrycja
image_002.jpg
Agatka i Iga
image_003.jpg
Sława i Historia
image_006.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_004.jpg
image_011.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.