Pierwszy dzwonek na Czubach Drukuj
poniedziałek, 03 wrzesień 2012
image_001.jpgSkończyły się wakacje. Dzisiaj w  Polsce rozpoczęło naukę ponad pół miliona dzieci. Niecodziennik zajrzał do jednej z lubelskich szkół na Czubach. Pierwszy dzień nauki jeszcze bez książek. W jednej z największych szkół elementarnych Lublina w Szkole Podstawowej Nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej dzieci spotykały się ze swoimi wychowawcami  już o godzinie 9-tej w swoich klasach.  Po pierwszej lekcji organizacyjnej wszystkie klasy udały się do kościoła św. Rodziny, gdzie mszą świętą zainaugurowano nowy rok szkolny 2012/2013.
image_003.jpgSzkoła na ul. Radości 13 posiada  kompleks obiektów sportowych doskonale wyposażonym w  nowoczesny basen, sale gimnastyczne, salę do aerobiku, salę do gimnastyki korekcyjnej, ścianę do wspinaczki skałkowej i stadion lekkoatletyczny. Nauczyciele prowadzą naukę w klasach integracyjnych w oparciu o autorskie programy nauczania. Szkoła posiada dobrze wyposażone sale  i pracownie przedmiotowe. Duża skomputeryzowaną biblioteka, aż zachęca do odwiedzania i czytania.Pracownie komputerowe z dostępem do Internetu oraz tablicami interaktywnymi.  W szkole działa stołówka  i świetlica. Placówką zarządza dyrektor  Marek Błaszczak.

Na zdjęciu obok- klasa III c integracyjna z wychowawczynią Barbarą Bałdygą i Dorotą Wilgat. Panie posiadają duże doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.
(jjb)
image_002.jpg
image_008.jpg
image_004.jpg
ks. proboszcz Ryszard Jurak wita młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 28
image_005.jpg
image_006.jpg
image_007.jpg

Dyrektor Marek Błaszczak czyta lekturę słowa bożego.
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.