Anna Kaszuba-Dębska z Krakowa na Bruno4ever - Warsztaty Kultury - Lublin Drukuj
wtorek, 27 listopad 2012
image_005.jpgAnna Kaszuba-Dębska z Krakowa i Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza zapraszają na wystawę "Szpilki"i "Kobiety z kręgu Schulza" w ramach projektu Bruno4ever  - Warsztaty Kultury Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki, 30 listopada 2012, godz. 17.00

Kim jest doktorantka z Krakowa? O sobie mówi krótko: -Malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka książek, reżyserka filmów animowanych.

image_002.jpgProjekt Szpilki Anny Kaszuba-Dębskiej po swoim debiucie na V Międzynarodowym Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu na Ukrainie ma swoje kolejne odsłony zarówno w realu, przestrzeni miejskiej oraz w rzeczywistości wirtualnej.
Projekt w ubiegłym miesiącu gościł na prestiżowym Festiwalu literackim  Conrada w Krakowie w dniach 22-28 października 2012, oraz na 16 Targach książki, gdzie odbyła się akcja zbiórki literackich butów.  Projekt Szpilki wchodzi również w przestrzeń miejską eksponując pierwotne buty, buty/obiekty i kody QR z zakodowaną historią kobiet, na kilkudziesięciu bilbordach i citilightach AMS na przystankach tramwajowych i autobusowych w Krakowie i Warszawie. W grudniu
Projekt będzie miał swa odsłonę na Festiwalu After Schulz w Chicago, a w styczniu 2013 w Tajpej na Tajwanie na Festiwalu 7 planet Brunona Schulza, w czerwcu zagości w Moskwie na Moskiewski Międzynarodowym Otwartym Festiwalu Książki.

Aimage_014.jpgutorska strona www.projektszpilki.pl można zabawić się tu butami odkodowując damskie tożsamości w zakładce  www.projektszpilki.pl/buty.php


Kolejne wystawy w 2012 roku: to Festiwal Bruno4ever w Lublinie ( listopad 2012)  i After Schulz w Chicago ( grudzień 2012) , Festiwal 7 planet w Tajpei na Tajwanie (styczeń 2013).

Anna Kaszuba-Dębska oprócz akcji szpilkowej podjęła się odkrywania z niepamięci sylwetek 12 kobiet z ubiegłego wieku, ważnych dla twórczości Brunona Schulza.
Efekty tej pracy można śledzić na: http://www.projektszpilki.pl/biografie.php?lang=pl


image_004.jpgO Akcji Projekt Szpilki donosi min:

Radio Swoboda;
Prasa tajwańska w Tajpei;
Miasto Kobiet;
Gazeta Wyborcza;
Prasa ukraińska;

Niecodziennik Biblioteczny
www.brunoschulzfestiwal.org - fotorelacja Jerzy Jacek Bojarski
i Inne:

image_007.jpgAnna Kaszuba-Dębska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Leszka Misiaka oraz na Wydziale Grafiki w Pracowni Filmu Animowanego prof. Jerzego Kuci.
Została stypendystką min. Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jana Szancenbacha (Stypendium dla młodego kolorysty w Paryżu), prof. Janiny Kraupe-Świderskiej (Dla kobiety malarki w Paryżu). Otrzymała wiele nagród i wyróżnień min. Firmy Talens oraz IBBY za działalność wydawniczo-czytelniczą. Zilustrowała i zaprojektowała około dwustu książek dla dzieci i dorosłych. Jest Autorką autorskich filmów animowanych zrealizowanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
W 2011 ukończyła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje nad doktoratem w Pracowni Projektowania Książki i Typografii pod opieką prof. Macieja Buszewicza.
Wraz z mężem pisarzem Łukaszem Dębskim od 10 lat prowadzi artystyczno-literacką działalność we własnej kawiarni Cafe Szafe w Krakowie.

(z materiałów nadesłanych Annę Kaszubę-Dębską opracował na stronie Jerzy Jacek Bojarski)fot. z archiwum Anny Kaszuby-Dębskiej
oraz Jerzego Jacek Bojarskiego z Drohobycza (Willa Bianki,Synagoga Wielka)
image_006.jpg
Projekt Szpilki przed Willą Bianki w Drohobyczu
image_010.jpg
image_011.jpg
image_013.jpg
Performence sytuacyjny Wyznawcy Brunona - adoracja "Szpilki"...Anna, Szpilki, w tle  wystawa"Kobiety z kręgu Brunona Schulza"
image_019.jpg
Jerzy Jacek Bojarski (red. Niecodziennik Biblioteczny)i Anna Kaszuba Dębska
image_014.jpg
image_008.jpg
image_016.jpg
Włodzimierz Finke, Anna Kaszuba_Dębska, Erwin Schenkelbach
image_009.jpg
image_015.jpg
Anna i David A. Goldfarb
image_001.jpg
w Synagodze drohobyckiej
image_018.jpg
image_021.jpg
image_023.jpg
Anna z mężem Łukaszem
image_022.jpg
image_024.jpg
Łukasz Dębski z żoną Anną Kaszubą-Dębską
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.