Monika Aleksandrowicz w "Galerii Okna" Drukuj
czwartek, 10 grudzień 2015
image_001.jpg


Powiększ


Zapraszamy do Galerii OKNA MBP 11 grudnia 2015, o godz. 14.00 na wernisaż wystawy spotkanie autorskie z Moniką Aleksandrowicz, Klasztor Kultury , ul. Peowiaków 12, I piętro

image_003.jpgMonika Aleksandrowicz należy do grupy twórców, kontynuatorów wrocławskiej tradycji, których prace nawiązują do czysto intelektualnej wizji sztuki, traktowanej w kategoriach problemu filozoficznego. Jednak prace autorki odróżnia kilka charakterystycznych cech, tożsamych dla naszych czasów.
Prace te pozbawione są drapieżności, szokującej, czasem wręcz brutalnej szczerości, emocjonalnego chłodu, różni je temperatura i skala uczuć. Intelektualne wyrafinowanie, przenikliwość spojrzenia artysty są obecnie w większym stopniu skupione na autoprezentacji poprzez symbol i znak. Przedmioty, codzienność, bezwład i skomplikowanie naszych czasów zostają wyekstrahowane, sprowadzone do absolutnego minimum. Odmienne jest nie tyko widzenie, ale również formalna jakość malarskiego ego, większa jest uwaga, jaką twórca przykłada do materialnej realizacji dzieła.
Kaligraficzne, często linearne symbole Moniki Aleksandrowicz odkrywają i kreują nam rzeczywistość, która staje się również uczuciem i emocją. Ich prostota jest podstępna. Jest świadectwem ascezy, medytacji, która nie prowokuje, nie burzy a jedynie zajmuje się eksploracją świata poprzez język sztuki – jedyny znak i dowód na jej istnienie a naszą (obok niej?) obecność.
fb
Monika Aleksandrowicz- fot. Jerzy Jacek Bojarski
image_005.jpgUla Kozak i Monika Aleksandrowicz
image_006.jpg
image_004.jpgMonika Aleksandrowicz

Monika Aleksandrowicz
image_002.jpg

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.