Sekrety Lalanii Drukuj
środa, 27 czerwiec 2007
Sekrety Lalanii - OkładkaCień zbliżał się nieubłaganie, a wraz z nim – Człowiek. Szedł wolno, zostawiając po sobie głębokie odciski butów. Szedł i wzdychał. Za każdym jego krokiem Sroka truchlała. Kiedy cień przesłonił światło, ze strachu zamknęła oczy. Słyszała, jak zgrzyta żwir na ścieżce tuż przy nich. Łypnęła jednym okiem: noga Człowieka zatrzymała się tuż obok kreciego futra. Człowiek wyjął coś z kieszeni, usłyszała trzask i za chwilę obok Kreta spadła zapalona zapałka. Od czarnego futra dzielił ją jeden mały krok. Kret, któremu nagle zrobiło się gorąco, przestał udawać, że go nie ma i wyjął głowę spomiędzy jabłek. „Ooo” – zdziwił się, spostrzegłszy płonącą żagiew. I nagle, niby zwinny cyrkowiec, przeturlał się na drugi bok. Jednocześnie przerzucił nogą sporą garść ziemi, która zdusiła ogień. Ale Człowiek wciąż stał.
(fragm.)
O Autorce:
Ewa Czerwińska - dziennikarka związana z lubelską prasą. Pracowała m.in. w tygodniku „Relacje”, była redaktorem naczelnym „Gazety Domowej”. Obecnie w redakcji „Kuriera Lubelskiego”. Autorka reportaży.

blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Sekrety Lalanii - Książka (495.15 KB)
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.