Wieczór poezji Wincentego Pola Drukuj
piątek, 09 listopad 2018
image_001.jpg Dworek Wincentego Pola
ul. Kalinowszczyzna 13
15 listopada 2018 (w czwartek) o godz. 18.00,

Zapraszamy w imieniu organizatorów: 
Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Węglin Północny" w Lublinie, Sekcji Pracy Socjalnej Nr 16, Filii Nr 1 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Dworku Wincentego Pola, Filii Muzeum Literackiego w Lublinie, Oddziału Muzeum Lubelskiego w Lublinie – zapraszam do Dworku na WIECZÓR POEZJI WINCENTEGO POLA w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego. Autorami prezentacji są: Dariusz Boruch – scenariusz i reżyseria, Mateusz Dąbrowski i Bernarda Kasprzak– opracowanie muzyczne, Dariusz Boruch, Joanna Gozdek, Ewa Górecka, Krzysztof Witaszek i Krzysztof Żak – recytacja, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej – śpiew oraz Wiktor Kowalczyk – wybór tekstów i słowo wstępne. Wstęp wolny.

AMATORSKI TEATR TOWARZYSKI powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie z inicjatywy jego prezesa Dariusza Borucha. Nawiązuje do czasów, gdy w zwyczaju osób z towarzystwa była zabawa w teatr. Pozwalała rozwijać talenty potrzebne w życiu społecznym, kultywowała język ojczysty, uczyła działania w grupie i kreatywności – dawała radość i satysfakcję. Finałem wspólnej pracy była zaś publiczna prezentacja przedstawienia przed gronem znajomych i rodziną. Przez Teatr, w ciągu 12 lat działalności, przewinęło się około 120 osób w różnym wieku i różnorodnych profesji. Dziś zespół liczy 38 członków. Łączą ich marzenia o występach scenicznych, zamiłowanie do żywego słowa, poprawnej polszczyzny, niecodziennego stroju i dobrej zabawy. Teatr dał około 160 przedstawień na terenie Lublina, a także w Dęblinie, Bielsku Podlaskim, Horyńcu Zdroju, Stalowej Woli i kilku innych miejscowościach, także poza granicami kraju. Brał udział w licznych festiwalach i przeglądach amatorskich zespołów teatralnych. W bogatym i różnorodnym repertuarze (w dorobku ma 23 premiery) znajdują się zarówno utwory klasyczne, jak i teksty członków zespołu. Siedzibą Teatru jest Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, gdzie odbywają się próby i premiery. Nie ma natomiast stałego terminarza występów. Gra tam, gdzie zostanie zaproszony, gdzie zbierze się grupa zainteresowanych.
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.