Katarzyna Kukułowicz i Emilia Rusin w Galerii Biblio Drukuj
czwartek, 10 styczeń 2019
image_002.jpg Emilia Rusin
Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. W. Procia na Wydziale Artystycznym UMCS w Instytucie Sztuk Pięknych w Lublinie, oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury na UMCS w Lublinie. Pracuje w Kinoteatr Projekt w Lublinie. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku.

LINIE / RYSUNKI

Rysując na papierze, używam atramentu i pióra. Zazwyczaj kompozycje nie są realistycznym odzwierciedleniem świata. Często pozwalam sobie na spontaniczne działanie, bez szkicu. Inspirują mnie ludzie, rośliny, zwierzęta, krajobrazy i świat fantazji. Powstają wzory, stworzenia, portrety - pierwsze linie determinują dalszy ciąg rysunku.

Katarzyna Kukułowicz-Siek
Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego na Wydziale Artystycznym UMCS w Instytucie Sztuk Pięknych w Lublinie. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku.

DEKALOG / MALARSTWO

Cykl obrazów pt.: "Dekalog" to dziesięć myśli namalowanych z miłości do Boga. Każdy obraz przedstawia jedno przykazanie. Jego punktem wyjścia jest Słowo. Pojawia się, rozwija, zamienia w znak lub bliznę na obrazie. Niekiedy jest tylko kolor i światło. Gdy patrzę na niedokończony obraz, wszystko, co dzieje się wokół, może stać się jego częścią. Dojrzewam wraz z nim, uzupełniam go, odkrywam w nim piękno i zamykam w czasie.

Przygotowanie: Joanna Słupska-Maron
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.