Bioteka w dawnej Karczmie Słupskiej Drukuj
środa, 16 październik 2019
image_001.jpgNa dzisiejszym briefingu prasowym panowie: Prezydent Krzysztof Żuk, oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie  Piotr Tokarczuk zabrali głos w związku z rozpoczęciem prac budowlanych w budynku dawnej Karczmy Słupskiej.
To pod adres al. Racławickie przeniesione będą dwie dwie filie MBP:  Nr 6 z ul. Poniatowskiego i Nr 27 z ul. Braci Wieniawskich, której przestrzeń będzie nawiązywać do zieleni położonego w bliskim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego. Wnętrze zostanie urządzone z naturalnych, wysokiej jakości materiałów. . Głos zabrała także Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. Dyrektor zaprezentował wizualizację wyglądu przyszłych filii.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Przebudowę lokalu  wraz zewnętrznymi instalacjami oraz aranżacją wnętrz zajmie się firma Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Lemieszek. Prace maja być ukończone w lecie przyszłego roku. Biblioteka dzięki nowej lokalizacji będzie bliżej miasteczka uniwersyteckiego. Przestrzeń będzie nawiązywać do zieleni położonego w bliskim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego. Wnętrze zostanie urządzone z naturalnych, wysokiej jakości materiałów.
– Mieszkańcy Lublina należą do najbardziej rozczytanych i najczęściej korzystających z bibliotek mieszkańców dużych miast w Polsce, dla których stały kontakt z książką jest bardzo ważny, a MBP w Lublinie znajduje się w ogólnopolskiej czołówce bibliotek dokonujących zakupu nowości wydawniczych. Dlatego bardzo się cieszę, że wkrótce w centrum Lublina powstanie nowoczesna i atrakcyjna biblioteka, otwarta i przystępna dla wszystkich mieszkańców, bez barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Inspiracją do powstania projektu biblioteki był znajdujący się niedaleko Ogród Saski, jako miejsce spotkań mieszkańców z przyrodą – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
BIOTEKA znajdzie swoje miejsce na 421 m2 budynku przy Al. Racławickich 22 w przestrzeniach po dawnej Karczmie Słupskiej. Na półkach nowej biblioteki na czytelnika czekać będzie ok. 19 000 książek drukowanych i ok. 15 000 zbiorów specjalnych (audiobooków, płyt z muzyką i filmami)
(jjb)
image_003.jpg
image_004.jpg
dr Krzysztof Żuk
image_002.jpg
image_005.jpg
image_007.jpg
dr Krzysztof Żuk, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak i Piotr Tokarczuk
image_006.jpg
image_008.jpg
Piotr Tokarczuk
image_009.jpg
Piotr Tokarczuk
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
Piotr Tokarczuk
image_014.jpg
image_013.jpg
Piotr Tokarczuk i Beata Stepaniuk-Kuśmierzak
image_001.jpg
image_002.jpg
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpgimage_006.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_009.jpg
image_010.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.