Ks. Zbigniew Czerwiński odszedł do domu Ojca! Drukuj
poniedziałek, 20 lipiec 2020
image_005.jpg




















fot. Jerzy Jacek Bojarski
W dniu 18 lipca 2020 r. w Lublinie zmarł ks. Zbigniew Czerwiński
Kapelan honorowy Ojca Świętego Kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej
Urodził się 12 września 1937 w Chrzanowie (archidiecezja krakowska)
Święcenia prezbiteratu przyjął 9 kwietnia 1961 r. w Lublinie

image_003.jpg























Wikariusz w parafiach:

Lublin-Zemborzyce, św. Marcina 26.04.1961 – 9.08.1961
Zamość, św. Tomasza Apostoła 9.08.1961 – 30.09.1962
Lublin, Nawrócenia św. Pawła 5.07.1965 – 27.06.1969
Lulin, Niepokalanego Poczęcia NMP (cywilno-wojskowa) 27.06.1969 – 27.02.1973

Studia specjalistyczne na Wydziale Filozofii KUL 1962-1965
Wykładowca KUL – zajęcia dydaktyczne w latach 1973-1985

Rektor kościoła pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej (Powizytkowski) 21.08.1982 – 12.11.1987
Od 12.11.1987 pełnił obowiązki referenta-duszpasterza ds. wspólnot, a następnie katechety wędrownego i prezbitera wspólnot neokatechumenalnych.
image_002.jpg
image_004.jpgimage_006.jpg
Ziemia Święta
image_002.jpgimage_003.jpg
image_004.jpgimage_005.jpg
image_006.jpgimage_007.jpg
image_001.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.