To jest ta Noc - Filia 22

Od hip hopu do poloneza
Jednym z bardziej niecodziennych zdarzeń „Nocy kultury” był spektakl poetycko- muzyczny „Za pan brat z wielkimi poetami” w filii nr 22 przy ul. Kruczkowskiego 14. Teksty Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Joanny Papuzińskiej i wielu innych autorów śpiewali i recytowali –indywidualnie i w chórkach młodzi wykonawcy z różnych dzielnic Lublina. To co w szczególny sposób wyróżniało tę wielogodzinną zabawę była ogromna spontaniczność działań dzieci, młodzieży i dorosłych – śpiewających i tańczących. Okazuje się, że hip hopowe aranżacje i beateboxowe melorecytacje doskonale  współgrają ze słowem poetyckim. Stare szlagiery i przeboje la siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych miksowali Piotr i Maciej Wijatkowscy. Ich scrche i błyskotliwe komentarze podgrzewały i tak już gorącą atmosferę jaka panowała tej nocy w Bibliotece.
Edukacyjne zabawy, popisy wokalne improwizowane Konkursy i quizy – to wszystko zostało starannie przygotowane przez prowadzącą oddział dziecięcy Agnieszkę Łopatyńską i młodych czytelników, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i inwencją twórczą. Finałem było odtańczenie poloneza ze ścieżki dźwiękowej filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy. Wielopokoleniowy korowód tworzyli wszyscy uczestnicy tego mieniącymi się różnymi barwami happeningu (daj)

Filmy:
Film. Film z nocy Kultury w Filii nr 22 MBP (21.46 MB)

Zdjęcia:
Noc Kultury - Zdjęcie 7
Noc Kultury - Zdjęcie 8
Noc Kultury - Zdjęcie 9

Noc Kultury - Zdjęcie 20
Noc Kultury - Zdjęcie 21
Noc Kultury - Zdjęcie 22
Noc Kultury - Zdjęcie 23
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.