Guciów na Roztoczu
piątek, 17 lipiec 2020
image_021.jpg
Czytaj całość...
Nowe kamery monitoringu w Lublinie
wtorek, 14 lipiec 2020
image_002.jpgJeszcze w tym roku, Miasto zainstaluje nowe kamery monitoringu. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz rozbudowę systemu miejskiego monitoringu w 14 nowych lokalizacjach, z czego 9 w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lublina, to jeden z naszych priorytetów. Obecnie najbardziej newralgiczne miejsca w mieście są pod stałą kontrolą kamer. Przez całą dobę nad bezpieczeństwem Lublinian czuwają pracownicy Centrum Monitoringu Wizyjnego. Stale rozbudowujemy również system miejskiego monitoringu poprzez instalowanie nowych urządzeń do rejestracji audiowizualnej. Mieszkańcy doceniają te działania. W opinii badanych, jak wielokrotnie potwierdzały rankingi, to właśnie Lublin jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.Czytaj całość...
Sekcja Nauk Biblijnych KUL JP II
poniedziałek, 13 lipiec 2020
image_002.jpgCzytaj całość...
Przed SIERPNIEM był LIPIEC 1980-2020
poniedziałek, 06 lipiec 2020
image_001.jpgW 2020 roku obchodzimy 40. rocznicę Lubelskiego Lipca. Miasto Lublin, we współpracy z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”, przygotowało okolicznościową wystawę „Przed sierpniem był lipiec”, która upamiętnia historię lipcowych dni 1980 roku.
Otwarcie wystawy z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka odbędzie się 6 lipca (poniedziałek) o godz. 11.00 na Placu Litewskim.

– Lublin był wielokrotnie świadkiem i zarazem uczestnikiem najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Latem 1980 roku przez Polskę przetoczyła się fala strajków pracowniczych. Ich pierwszą odsłoną były lipcowe wydarzenia w Lublinie i na Lubelszczyźnie. W 40. rocznicę Lubelskiego Lipca, chcemy je przypomnieć. Przemiany ustrojowe i dzisiejszy kształt naszego kraju zawdzięczamy odwadze i determinacji bohaterów tamtych dni, zwykłym mieszkańcom naszej małej ojczyzny. Sukces Lubelskiego Lipca '80 otworzył drogę do ogólnonarodowego zrywu Polaków w walce o lepsze warunki życia, wolność i demokrację. Strajki 1980 roku i to, co wydarzyło się później, spowodowały zmianę oblicza nie tylko Polski, ale i całego świata. Zapraszam Państwa na wystawę „Przed sierpniem był lipiec” na Placu Litewskim, która przypomina wydarzenia sprzed 40 lat w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Czytaj całość...
Bystrzyca Kłodzka
piątek, 03 lipiec 2020
image_021.jpg
Czytaj całość...
XIX wieczny Żyrardów w cegle
czwartek, 02 lipiec 2020
image_010.jpg
Czytaj całość...
DZIEŃ UNII LUBELSKIEJ
poniedziałek, 29 czerwiec 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Jubileuszowe spotkanie z okazji czterdziestolecia istnienia Akcentu
piątek, 26 czerwiec 2020
image_001.jpgWschodnia Fundacja Kultury „Akcent” serdecznie zaprasza na spotkanie jubileuszowe z okazji czterdziestolecia istnienia „Akcentu”
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (sala operowa)
30 czerwca 2020 r. (wtorek) godz. 17.00
Część I:
Konferencja, dyskusja, wystąpienia zaproszonych gości.
Temat wiodący: „Na pograniczu narodów i kultur ¬– ze wschodniej perspektywy”
Kwestia relacji międzykulturowych to bez wątpienia najważniejszy problem, z jakim musi uporać się świat w XXI stuleciu. W publikacjach „Akcentu” – czasopisma będącego rówieśnikiem „Solidarności” – już w latach 80. ubiegłego wieku zakreślony został nowy sens pojęcia „pogranicze” jako kategorii kulturowej obejmującej nie tylko sąsiedztwo geograficzne.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy poświęconej lubelskiej Jesziwie
czwartek, 25 czerwiec 2020
image_001.jpgW piątek (26 czerwca) w Galerii Ratusz odbędzie się otwarcie wystawy fotograficzno-poetyckiej „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina. Poezja – głos żydowskiego serca” autorstwa Jerzego Liniewicza i Andrzeja Samborskiego.
W tym roku przypada 90. rocznica uroczystego otwarcia znanej na całym świecie uczelni religijnej – Jesziwas Chachmej Lublin. Choć jej funkcjonowanie przerwała wojna, dziś budynek ponownie służy społeczności żydowskiej i jest miejscem spotkań. Wystawa autorstwa Andrzeja Samborskiego (wiersze i przekłady poezji żydowskiej) i Jerzego Liniewicza (fotografie) opowiada historię Jesziwy, składa się z fotografii historycznych i aktualnych, opatrzonych poetyckim komentarzem.
Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 11.00 w Galerii Ratusz (Plac Łokietka 1). W trakcie otwarcia minikoncert zagrają Zbigniew Smagowski z zespołem Berberys oraz Przemysław Łozowski.
fot. Jerzy Liniewicz

Czytaj całość...
"Żydzi w kulturze muzycznej Galicji"
wtorek, 23 czerwiec 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 3130
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.