KUL  ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski nowym rektorem KUL
czwartek, 18 czerwiec 2020
Szanowni Państwo,

image_001.jpgMiło nam poinformować, że Senat KUL wybrał nowego rektora na kadencję 2020-2024. Przez najbliższe cztery lata funkcję tę będzie pełnił ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski.

Na jedynym katolickim uniwersytecie w Polsce rektor jest wybierany przez senat bezwzględną większością głosów, przy obecności co najmniej połowy statutowego składu senatu w głosowaniu tajnym. Funkcję rektora może pełnić nauczyciel akademicki posiadający tytuł naukowy profesora, zatrudniony na Uniwersytecie w podstawowym miejscu pracy na czas nieokreślony. Nowego rektora wybierało 25 senatorów, a bezwzględna większość wynosiła 13 głosów. W wyborach wystartowało dwóch kandydatów: ks. prof. dr hab. Krzysztof Góźdź oraz ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski. Bezwzględną większość głosów uzyskał ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski.

Protokół posiedzenia wyborczego zostanie przesłany przez aktualnie urzędującego rektora Wielkiemu Kanclerzowi KUL w ciągu trzech dni po dokonaniu wyboru, a Wielki Kanclerz w ciągu dwóch tygodni od otrzymania protokołu przedstawi Stolicy Apostolskiej uchwałę senatu o wyborze rektora z dołączoną do niej swoją aprobacją i z prośbą o zatwierdzenie uchwały. Po otrzymaniu zatwierdzenia zawiadomi o tym ministra właściwego do spraw nauki i szkolnictwa wyższego.


Czytaj całość...
Teatr im. H. Ch. Andersena wraca do grania
środa, 17 czerwiec 2020
image_003.jpgDecyzją Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Krzysztofa Rzączyńskiego otwieramy drzwi dla naszych Widzów i serdecznie zapraszamy na spektakl Tymoteusz i Psiuńcio w reżyserii Arkadiusza Klucznika.
Spektakl zostanie zagrany dwa razy, w ostatni weekend czerwca, na koniec sezonu teatralnego, to jest w sobotę 27 czerwca o g. 16:00 oraz w niedzielę 28 czerwca o g. 12:00.
Bilety w cenie 35 zł / osoba już w sprzedaży on line w serwisie Bilety24
oraz w kasie teatru, która jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 12:00.  
Wszelkie informacje dotyczące zakupu biletów znajdują się na naszej stronie w zakładce BILETY
Aktualny repertuar wydarzeń w teatrze znajduje się na naszej stronie w zakładce REPERTUAR

Tymoteusz i Psiuńcio fot. Przemysław Bator
Czytaj całość...
Nagroda Smart City Award dla Lublina
wtorek, 16 czerwiec 2020
image_001.jpgLublin otrzymał prestiżową nagrodę Smart City Award za wdrożenie kompleksowego modelu przestrzennego miasta. Nagroda została przyznana w kategorii Smart City w mieście od 100 tys. do 500 tys. mieszkańców.

- Trójwymiarowy model, który powstał na potrzeby Lublina, jest kolejnym etapem budowania inteligentnego miasta i może być wykorzystany zarówno w działaniach partycypacyjnych, jak i rozwojowych. Od lat pracujemy nad tym, by Lublin był miastem inteligentnym, przez to bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców i inwestorów. Nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że to krok w dobrym kierunku - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Czytaj całość...
Promocja Akcentu w Radiu Lublin
piątek, 12 czerwiec 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Epitafium dla abpa seniora Bolesława Pylaka
środa, 10 czerwiec 2020
image_003.jpgW pierwszą rocznicę śmierci abpa Seniora  Bolesława Pylaka (1921-2019) zostało poświęcone epitafium ku jego czci, w lewej nawie Archikatedry Lubelskiej pw. św Jana Chrzciciela.
Ksiądz arcybiskup Pylak pełnił funkcję  najpierw biskupa pomocniczego
(w l. 1966–1975), potem biskupa diecezjalnego lubelskiego (w l.1975–1997), od 1992 roku był arcybiskupem metropolitą lubelskim. Od 1997 roku został  arcybiskupem seniorem archidiecezji lubelskiej.
Projektantem, jak i autorem portretu arcybiskupa, zdobiącego marmurowe epitafium jest lubelski artysta Zbigniew Kotyłło.

Abp Stanisław Budzik poświęcenie epitafium - fot. Niedziela Lubelska


Czytaj całość...
Odwołany lot do Jerozolimy w czasie pandemii. Wspomnienia
wtorek, 09 czerwiec 2020
image_001.jpg
Zamykanie Bazyliki Grobu Pańskiego. Klucz do bazyliki mają Arabowie
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Stacja diagnostyczna szkół samochodowych prawie gotowa
poniedziałek, 08 czerwiec 2020
image_001.jpgJesienią uczniowie skorzystają z nowoczesnej stacji diagnostycznej przy Zespole Szkół Samochodowych w Lublinie. Prace budowlane przebiegają sprawnie, a ich zaawansowanie sięga 90%. Budynek jest praktycznie gotowy, trwa instalacja sieci sanitarnych i elektrycznych.
Montaż obejmuje m.in. kurtyny powietrzne i wentylatory, odwodnienia liniowe i ceramikę sanitarną, a także urządzenia teletechniczne, gniazda, łączniki i czujniki. W najbliższym czasie pojawią się bramy garażowe, boksy szatniowe i kabiny sanitarne. Tynk mozaikowy pokryje cokoły budynku, a teren wokół zostanie zagospodarowany. Część wyposażenia technologicznego m.in. podnośniki i urządzenia diagnostyczne, są już w stacji.
Czytaj całość...
"Wyrażam radość, że Lublin żyje"
czwartek, 04 czerwiec 2020
 2020. Rok Świętego Jana Pawła II
„Wyrażam radość, że Lublin żyje…”
Koncert Papieski na rozpoczęcie XXIV Festiwalu Organowego Lublin Czuby w ramach ogólnopolskiego autorskiego projektu Roberta Grudnia "Zrozumieć Niepodległą"
image_005.jpg


Zmieniał Europę i świat, zwyciężył komunizm a Sejm RP - ogłaszając rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II - nazwał go najważniejszym z Ojców niepodległości Polski. W tym roku przypada setna rocznica narodzin papieża – Polaka. Jego pamięć uczci XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby.
Czytaj całość...
Początek czerwca w Teatrotece Andersena
wtorek, 02 czerwiec 2020
image_007.jpgCo czeka nas od czerwca w Teatrotece Andersena?
WYSPA PRZESZŁOŚCI | Maria Wąsiel
emisja na żywo: niedziela, 7 czerwca, g. 12:00
Co wiecie na temat Hansa Christiana Andersena – naszego patrona? Co jadł? Czym zajmował się oprócz pisania baśni? Jak wyglądało jego życie
    Stwórz z nami baśń, której nikt jeszcze nie wymyślił – zabawa w ramach cyklu Teatralne podróże LIVE!
fot. Tomasz Tylus
Czytaj całość...
Miasto dofinansuje 21 projektów artystycznych
piątek, 22 maj 2020
Nowe książki, płyty, wystawy malarskie i fotograficzne, filmy oraz scenariusze teatralne powstaną dzięki wsparciu finansowemu Miasta. 21 lubelskich twórców, artystów i animatorów kultury otrzyma w 2020 roku Stypendium Prezydenta Miasta Lublin na łączną kwotę prawie 192 tys. zł.
Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie wybrzmiewa temat epidemii. Zbigniew Włodzimierz Fronczek planuje przygotować do druku tom szkiców historyczno-literackich „Lubelskie Apokalipsy” poświęcony epidemiom i temu, jak przez wieki zmieniały one świat, ludzi i Lublin. Wojciech Pestka poruszy tematykę w formie powieści-pamiętnika z kwarantanny. Bohaterem jego „Dziennika czasu odosobnienia” ma być pisarz mieszkający w Lublinie, który w izolacji zaczyna pisać i porządkować swe otoczenie, znajdując przy okazji maszynopis człowieka biorącego udział w delegacji do Katynia w 1943 r.  Z kolei Jakub Szwed planuje realizację interaktywnych, multidyscyplinarnych spotkań w formie livestreamu z lubelskimi twórcami i ich dziełami.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 3130
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.