Literacki Ślad
piątek, 16 listopad 2007
Jury: Krzysztof Kuzko, Radosław Bułtowicz, Miłosz Zieliński, Lesław Skwarski, Urszula Kozak, Ilona Targońska, Aleksandra Kochańska.
Kuratorzy wystawy: Aleksandra Kochańska, Ilona Targońska
Czytaj całość...
Pippi Langstrump w Ratuszu
czwartek, 15 listopad 2007
Pippi w Ratuszu - Zdjęcie 001Stulecie urodzin Astrid Lindgren świętowano hucznie i na wesoło w Lublinie. Sam prezydent  Adam Wasilewski czytał dzieciom o historyjkach Pippi Langstrump Razem z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Piotrem Tokarczukiem nagradzali wszystkie „Pippi”, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą kreację, okazało się, że wszystkie były urodziwe. Były  piosenki i tort. Imprezę przygotowało Stowarzyszenie Studnia Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
(bjj)
Czytaj całość...
Izrael na tysiąc sposobów
czwartek, 15 listopad 2007
Izrael na tysiąc sposobów - Zdjęcie 001W klasztorze oo. dominikanów przy ul. Złotej 9  odbyło się spotkanie "Izrael. Państwo, kultura, ludzie" Spotkanie poprowadził o. Tomasz Dostatni. Udział wzięli Paweł  Smoleński, dziennikarz, reporter, autor m.in. książki "Izrael już nie frunie" oraz Michał Sobelman - historyk i tłumacz, rzecznik prasowy ambasady Izraela. Udział w dyskusji wzięli Anna Nasalska,  Janusz Opryński, ks. bp Mieczysław Cisło. Ks. Alfred Wierzbicki. o. Aleksander Hauke- Ligowski.
(bjj)
Czytaj całość...
Krzysztof Penderecki w papieskiej parafii św. Rodziny
środa, 14 listopad 2007
Krzysztof Penderecki w papieskiej parafii św. Rodziny - Zdjęcie 001Na  zakończenie XI  Międzynarodowego Festiwalu Organowego na Czubach w kościele pw. Świętej Rodziny, dedykowanemu Ojcu św. Janowi Pawłowi II zebrało się około 2, 5 tysiąca miłośników muzyki poważnej – kościelnej.  Ksiądz proboszcz Ryszard Jurak nie ukrywał swojej radości. Na koncert przybyło czterech biskupów lubelskich: metropolita Józef Życiński. Ryszard Karpiński, Mieczysław Cisło i Artur Miziński.
Czytaj całość...
4 Pory Książki - Pora Kryminału
środa, 14 listopad 2007
Podsumowanie Programu Edukacyjnego MOJA POLSKA - między literą a słowem
poniedziałek, 12 listopad 2007
Zaoproszenie
Czytaj całość...
65 rocznica likwidacji Getta Lubelskiego
poniedziałek, 12 listopad 2007
Z okazji 65 rocznicy zlikwidowania szczątkowego już getta na Majdanie Tatarskim ( 9 XI 1942) społeczność żydowska, przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja z Teatru NN, młodzież ze SP nr 20 -  złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod Pomnikiem Ofiar Getta Lubelskiego.65 rocznica likwidacji Getta Lubelskiego - Zdjęcie 001
Czytaj całość...
Lech Wałęsa  Moja III RP
poniedziałek, 12 listopad 2007
Moja III RP - Zdjęcie 001Były prezydent 9 XI odwiedzi Lublin. Promował swoja najnowszą książkę "Moja III RP". Noblista , legendarny przywódca „Solidarności” przybył na zaproszenie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. Jego osoba przyciągnęła tłumy. Prezydent mówił o sytuacji w kraju, ale i w świecie. Na spotkaniu obecne były władze miasta i województwa. Prezydent odpowiadał na pytania z sali. Na zakończenie wystąpienia Lech Wałęsa otrzymał od wicemarszałka Jacka Sobczaka parasol z  „marką Lubelszczyzny. W kolejce do prezydenta po autograf. który wpisywał do swojej najnowszej  książki  „Moja III RP’ ustawiła się bardzo długa kolejka.
(bjj)

Czytaj całość...
Kilka słów o Grupie Literackiej A4
poniedziałek, 12 listopad 2007
Grupa literacka A4 - Zdjęcie 001    Krasnystaw – niewielkie (prawie 20-tysięczne) miasto położone na Wyżynie Lubelskiej. Dawniej biegły tędy szlaki handlowe na Wschód, ten bliższy i ten bardziej odległy, zdarzało się więc, że i jakiś pisarz albo poeta zabłądził w te strony. Przytrafiło się to m.in. Rejowi, Szymonowicowi, Niesieckiemu, Krasickiemu, Fredrze, Kamieńskiej (tej ostatniej z racji przyjścia tutaj na świat).
Czytaj całość...
Leora Tec w Lublinie
piątek, 09 listopad 2007
Lora Tec w Lublinie - Zdjęcie 003
Leora Tec
Do Teatru NN  do Lublina przyjechała córka polskiej  żydówki Nechamy Tec – Leora. Nechama Tec urodziła się w Lublinie. Okupację przeżyła  na Białorusi ukrywając się jako chrześcijanka. To na podstawie jej książki  „Defiance. The Bielski partisans” w Wilnie powstaje  amerykański film. Leora do Lublina przyjeżdża po  raz trzeci – żywo interesuje się pracami Ośrodka „Brama Grodzka Teatr NN”. Spotkała się z młodzieżą chce poznać historię lubelskich ŻYDÓW. Odwiedziła miejsca pamięci m.in. na „Umschlagplatz”
(bjj)
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 281 282 283 284 285 286 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2801 - 2810 z 2855
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.