"Jaskinia filozofów" spektakl w Centrum Kultury
środa, 03 kwiecień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Lubelsko-wileńska Noc Kultury 2019
środa, 03 kwiecień 2019
Być może dotarł do Was nasz primaaprilisowy żart. Wczoraj na Facebooku postraszyliśmy Was, że Noc Kultury zostanie przeniesiona do Wilna. Uspokajamy, Noc Kultury odbędzie się w Lublinie zgodnie z wcześniejszym planem czyli 1/2 czerwca. Najlepsze żarty mają jednak w sobie ziarnko prawdy – z okazji 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej w programie wileńskiej Nocy Kultury, która odbywa się w nocy 15/16 czerwca, będą akcenty w lubelskiej odsłony tego festiwalu i vice versa.
    2proxy.png
   


Lubelsko-wileńska edycja Nocy Kultury
Litwini 15/16 czerwca w Wilnie będą mogli zobaczyć balony Jarosława Koziary i Pauliny Kary. Instalacja, którą w 2017 roku pokochali mieszkańcy Lublina, zawiśnie tym razem nad jedną z klimatycznych uliczek na starym mieście w Wilnie. Lalki Pauliny Kary podróżujące w koszach balonów spoglądać będą z góry na Wilno i sprawdzą, jak całonocne święto kultury przyjęło się w tym mieście.
Litewska publiczność będzie mogła też podziwiać light spektakl Momenty w reżyserii Joanny Lewickiej. Spektakl opowie o dążeniu do szczęścia i zaskakująco trudnym momencie, kiedy to szczęście w końcu udaje się osiągnąć. Ta kilkuminutowa porcja magii łączy w sobie teatr cieni, grę aktorską i taniec, a całości dopełniają animacje i wizualizacje.

Czytaj całość...
14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
wtorek, 02 kwiecień 2019

Wizyta Ojca św. Jana Pawła II w Lublinie w czerwcu 1987 roku
image_004.jpgModlitwa na Majdanku
Czytaj całość...
Spotkanie z Giuseppe Adamo - Wenecja. Zanim przeminie
wtorek, 02 kwiecień 2019
image_001.jpg


powiększ


Grzegorz Pawlak, Lublin w oczach kamienic
poniedziałek, 01 kwiecień 2019

10-lecie Lubelskiego Funduszu Filmowego. Podsumowania i zapowiedzi
piątek, 29 marzec 2019
Trzydzieści produkcji, w tym „Carte blanche” czy „Volta”, powstało przez ostatnie dziesięć lat dzięki wsparciu finansowemu Lubelskiego Funduszu Filmowego. Kolejne, m.in. dla Netflixa czy TVP, otrzymały od LFF pomoc organizacyjną. W nadchodzących latach fundusz skoncentruje się na wyszukiwaniu i wspieraniu projektów z kategorii kina artystycznego.

image_002.jpg– Lublin jest miastem, które doskonale prezentuje się na małym i na dużym ekranie. Filmowców przyciąga do nas urok Starego Miasta i współczesna architektura, bogata historia Lublina i opowieści o niezwykłych mieszkańcach naszego miasta, takich jak choćby bohater filmu „Carte blanche”. Dzięki istnieniu Lubelskiego Funduszu Filmowego możemy pracować z wybitnymi filmowcami. W ten sposób docieramy w miejsca, gdzie tradycyjne formy promocji by się nie sprawdziły. To doskonała szansa na budowanie wizerunku ważnego i rozpoznawalnego miasta na mapie europejskiej kultury w Polsce i na świecie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Czytaj całość...
Bibliotekarki poza kadrem bibliotecznym....
czwartek, 28 marzec 2019
image_002.jpgWiadomo jak biblioteka to książki. Jak książki to tysiące narracji.
Dzisiaj Panie Bibliotekarki mogły zamiast wypożyczać książki dokształcić się same.
Pomogły w tym trzy Panie Agata Will z Teatru Andersena, dr Krystyna Rybicka z filii nr 30, oraz dr Irena Książek z Działu Instrukcyjnego-Metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego.

Pierwsza z wymienionych Pań promowała Teatr Andersena zachęcając do nowej formy współpracy poprzez warsztaty i spotkanie z aktorami.  Wspomniała o spektaklu „Podwójne życie Weroniki”, które znamy głównie z dużego ekranu. Krzysztof Kieślowski otrzymał za ten film nagrodę na festiwalu w Cannes, a Irène Jacob, wcielająca się w postacie tytułowe, nagrodę dla najlepszej aktorki.
Od lewej: Agata Will i Renata Filipiak (wicedyrektor Dyrektora MBP)
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Nowy numer czasopisma Kultura Enter
środa, 27 marzec 2019
proxy.png
Nowy numer czasopisma Kultura Enter
2proxy.pngCzytaj całość...
Adam Setkowicz kartki pocztowe
wtorek, 26 marzec 2019
image_001.jpg
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Adam Setkowicz kartki pocztowe (ze zbiorów Benka Homziuka)
wernisaż 23 kwietnia 2019 godz. 11.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia 35 (pod kościołem) ul. Bursztynowa 20
Czytaj całość...
O Gustawie Herlingu-Grudzińskim
wtorek, 26 marzec 2019
image_001.jpgpowiększ
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 2877
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.