Kombatanci i osoby represjonowane uhonorowani przez ministra i wojewodę
wtorek, 07 styczeń 2020
image_010.jpgDziś z wizytą w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przebywał szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, minister Jan Józef Kasprzyk. Wraz z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką i wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem spotkał się z kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej. Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych.
Wojewoda w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wyróżnienia przyznano za zasługi dla Niepodległej. Medale odebrali Aleksander Krawyciński i Kazimierz Olszewski.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Tadeusz Mysłowski w Muzeum Narodowym w Poznaniu
wtorek, 07 styczeń 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne!
czwartek, 19 grudzień 2019
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony
otrzymuje od Ojca pełen łaski i prawdy.

Ewangelia wg św. Jana l, 14
Tryptyk Bozonarodzeniowy.jpg
Drogi Czytelniku!
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas wyjątkowy. Domy i miasta są pięknie ustrojone. W wigilię na stole leżą: biały jak śnieg opłatek i świąteczne dania. Unoszą się wigilijne zapachy. Robi się ciemno - na niebie pierwsza gwiazdka. Pod choinką prezenty do rozdania, w całym domu panuje świąteczna moc. To dla nas czas wyjątkowy. Czytamy Ewangelię, modlimy za tych co odeszli. Dzielimy się opłatkiem. Jesteśmy dla siebie lepsi.
Niech te święta będą dla Ciebie i rodziny wyjątkowym czasem, spędzonym w rodzinnym gronie, w miłej atmosferze świąt. Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości w nadchodzącym roku 2020 i błogosławieństwa Bożego życzy redaktor naczelny
Niecodziennika Bibliotecznego - Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Życzenia świąteczne od Galerii 72
środa, 18 grudzień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
KONCERT MUZYKI SKRZYPCOWEJ BACH SOLO
poniedziałek, 16 grudzień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
KONIEC ROKU MONIUSZKOWSKIEGO 2019 czyli jak wygląda recepcja kultury narodowej w Polsce.
poniedziałek, 16 grudzień 2019
image_001.jpgZbliża się koniec Roku 2019, który był ROKIEM STANISŁAWA MONIUSZKI. Skoro napisałam kilka zdań o tym, jak się rozpoczął, czuję się w obowiązku napisać coś na zakończenie tego ważnego - jako inicjatywa kulturalna - roku. Skupię się jednak głównie na recepcji Dzieła Moniuszki wcześniej i w 200 lat po Jego Śmierci.
Ale zrobię to inaczej, bo zacznę od …. wiersza.

„Nad Duninem” czyli jak się Moniuszko w szlacheckich dworkach polskich XIX w. pieśnią rozgościł.
W ogromnych i różnorodnych zbiorach prof. Andrzeja Nowickiego (1919-2011), które staram się od lat kilku po trochu porządkować (niełatwe to zadanie…)  znalazłam taki oto wiersz:
Czytaj całość...
Krzysztof Stankiewicz,To było... w Lublinie
piątek, 13 grudzień 2019
image_004.jpg
Czytaj całość...
Festiwal Bożego Narodzenia
czwartek, 12 grudzień 2019
image_001.jpgSzanowni Państwo,
Wspólna Wigilia, świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, a nawet potańcówki na lodzie i „Mikołajkowy” trolejbus. Miasto Lublin rozpoczyna świętowanie Bożego Narodzenia. Najbliższe dwa miesiące będą pełne świątecznych inspiracji.

– Przed nami niepowtarzalny świąteczny czas w Lublinie. Spędźmy go razem w rodzinnym gronie, ale też w przestrzeni naszego Miasta, które z tej okazji przygotowało wiele atrakcji. Poczujmy najpiękniejszą atmosferę Festiwalu Bożego Narodzenia, dajmy się ponieść emocjom, pozwólmy zainspirować się na święta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Program tutaj kliknij
Czytaj całość...
Paweł Znamierowski fotoGrafika
środa, 11 grudzień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Bruno Schulz w poezji. Antologia otwarta
środa, 11 grudzień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 90 z 3130
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.