Uroczyste otwarcie sali koncertowo-klubowej w Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Bublicznej
poniedziałek, 15 październik 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
6 X 2018 zakończył się koncertem w Filharmonii Lubelskiej Festiwal Andrzeja Nikodemowicza
poniedziałek, 15 październik 2018
W sobotę 6 października 2018 r. o godzinie 18.00 zakończył się koncertem w sali Filharmonii Lubelskiej VII Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz Czas i Dźwięk.
image_023.jpgŚledząc Festiwal od pierwszej edycji, obserwując obecność i reakcje publiczności, słuchając uwag wypowiadanych na gorąco tuż po koncertach zauważam, że publiczność jest coraz liczniejsza, coraz bardziej świadoma faktu z jaką muzyką ma do czynienia i nie chodzi tu tylko o dzieła Patrona Festiwalu, ale i o wiele innych dzieł współczesnych, które Festiwal przybliża, propaguje, których obecność uświadamia. Prelekcje Dyrektor Festiwalu – Teresy Księskiej-Falger bezdyskusyjnie zwiększają „uświadomienie” publiczności co do wagi, znaczenia i wreszcie – co może najistotniejsze, a do osiągnięcia najtrudniejsze – rozumienia tej muzyki dla której Festiwal powstał i trwa. Jego cykliczność musi budzić podziw, bo też organizacja takiego przedsięwzięcia to sprawa doprawdy złożona, ze względów nie tylko merytorycznych i artystycznych, ale - finansowych. Tutaj w sukurs Festiwalowi przybywa nie po raz pierwszy Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof  Żuk, wydatnie go wspomagając, co realnie przekłada się także i na to, że na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.
fot. Małgorzata Nikodemowicz
Czytaj całość...
Teatr Rapsodyczny Spektakl i promocja książki "Głosy"
piątek, 12 październik 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
VII Mędzynarodowy Festiwal Andrzeja Nikodemowicza "Czas i dźwięk" - fotorelacje
piątek, 12 październik 2018
1 Koncert - 22.09.2018 TRYBUNAŁ KORONNY
Recital fortepianowy koreańskiej pianistki  Soo Jung Ann fot. z tel. kom. Małgorzata Nikodemowicz
image_003.jpg
Czytaj całość...
Spotkanie z Jurij Wynnyczukiem
czwartek, 11 październik 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
NOC POETÓW 2018 w Wiejski Dom Kultury w Niemienicach
czwartek, 11 październik 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim
czwartek, 11 październik 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
KONCERT DLA UCZCZENIA 40. ROCZNICY PONTYFIKATU JANA PAWŁA II
czwartek, 11 październik 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Otwarcie Parku Zawilcowa
czwartek, 20 wrzesień 2018
 image_001.jpgw sobotę (22 września) o godz. 12.00, odbędzie się uroczyste otwarcie Parku Zawilcowa z udziałem Prezydenta Miasta Krzysztofa Żuka. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Festyn Rodzinny (wejście od ul. Daszyńskiego między blokami 19 i 23).

Festyn Rodzinny, który odbędzie się w godzinach 12.00-15.30, rozpocznie występ Chóru „ Inspirante” z Parafii pw. Św. Antoniego. Wydarzenie uświetni występ zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej Nr 44 uczniów klasy II c pod kierunkiem Beaty Siek, pokaz gimnastyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 23 pod kierunkiem Berty Belniak, występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 10 pod kierunkiem Elżbiety Miła-Suska. Podczas festynu odbędzie się start rajdu rowerowego Fundacji „Krok do Marzeń”, prezentacje oraz degustacje plonów działkowców z ogródków działkowych „Kalina”. W specjalnej strefie animacji, dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z takich atrakcji, jak malowanie twarzy i zabawy na dmuchańcach.


Czytaj całość...
Uroczyste zakończenie Konkursu Młodych Skrzypków w Lublinie
czwartek, 20 wrzesień 2018
image_019.jpgW Lublinie zakończył się XIV Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego.  W tym roku Towarzystwo Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie obchodzi jubileusz 120 -lecia. W auli KUL JP II im. Stefana kardynała Wyszyńskiego ogłoszono wyniki i rozdano nagrody młodym skrzypkom, ale i aktywnym działaczom konkursu.
Medale Marszałka Województwa Lubelskiego dla Zarządu Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego wręczyła  dyrektor Halina Drozd. Otrzymali je: Zakhar Bron Prezes; Roman Lasocki, wiceprezes i jednocześnie  prof. Akademii Muzycznej z Warszawy  oraz dyrektor/wiceprezes -Ryszard Heliasz. Prof. Lasocki zdradził „tajemnicę”, że wicepremier Piotr Gliński odznaczy wkrótce - Medalem Gloria Artis, najwyższym państwowym odznaczeniem  przyznawanym  osobom wyróżniającym się w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej - Ryszarda Heliasza. 

od lewej stoją:
Ryszard Heliasz, Zakhar Bron, Roman Lasocki i Halina Drozd
fot. Jerzy Jacek Bojarski i Anna Borkowska

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 2779
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.